Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0805N100F102NT
0805N100F102NT
0805N100F102NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAPACITOR
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.054" (1.37mm)
Capacitance: 10 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805N100F102NT Knowles Novacap
Description: CAPACITOR, Tolerance: ±1%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 1000V (1kV), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.054" (1.37mm), Capacitance: 10 pF.
Weitere Produktangebote 0805N100F102NT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805N100F102NT 0805N100F102NT Hersteller : Knowles Novacap Comm_Chip_C0G_16V_10kVdc.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10pF 1000V +/-1% 0805 C0G/NP0