Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > 0805N101J251AD
0805N101J251AD
0805N101J251AD NextGen Components
0805N101J251AD.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP,SMD,0805,NP0,100PF,5%,250V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low ESR
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.028" (0.70mm)
Capacitance: 100 pF
auf Bestellung 4000000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805N101J251AD NextGen Components
Description: CAP,SMD,0805,NP0,100PF,5%,250V, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low ESR, Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.028" (0.70mm), Capacitance: 100 pF.