Produkte > NEXTGEN COMPONENTS > 0805W476M6R3CC
0805W476M6R3CC
0805W476M6R3CC NextGen Components
3372_0805W476M6R3CC.pdf
Hersteller: NextGen Components
Description: CAP,SMD,0805,X5R,47UF,20%,6.3V
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.057" (1.45mm)
Capacitance: 47 µF
auf Bestellung 3000000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805W476M6R3CC NextGen Components
Description: CAP,SMD,0805,X5R,47UF,20%,6.3V, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.057" (1.45mm), Capacitance: 47 µF.