Produkte > KNOWLES SYFER > 0805Y0500101FCT
0805Y0500101FCT
0805Y0500101FCT Knowles Syfer
High-Std-Voltage.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±1%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 100 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805Y0500101FCT Knowles Syfer
Description: CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±1%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Capacitance: 100 pF.
Weitere Produktangebote 0805Y0500101FCT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
0805Y0500101FCT 0805Y0500101FCT Hersteller : Knowles Syfer Knowles_StackiCapDatasheet.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 50V 100.00 pF +/-1% C0G/NP0 (1B) FlexiCap/Nickel Barrier