Produkte > KNOWLES SYFER > 0805Y1000441KQT
0805Y1000441KQT
0805Y1000441KQT Knowles Syfer
Q-and-U-range.aspx
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 440PF 100V C0G/NP0 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Q, Low Loss, Soft Termination
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 440 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805Y1000441KQT Knowles Syfer
Description: CAP CER 440PF 100V C0G/NP0 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Q, Low Loss, Soft Termination, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0 (1B), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Capacitance: 440 pF.