Produkte > KNOWLES SYFER > 0805Y5000182MDT
0805Y5000182MDT
0805Y5000182MDT Knowles Syfer
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 1800PF 500V X7R 0805
Tolerance: ±20%
Features: Soft Termination, High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.051" (1.30mm)
Capacitance: 1800 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0805Y5000182MDT Knowles Syfer
Description: CAP CER 1800PF 500V X7R 0805, Tolerance: ±20%, Features: Soft Termination, High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.051" (1.30mm), Capacitance: 1800 pF.