08080EA-12S-EUE-C
08080EA-12S-EUE-C NMB Technologies Corporation
08080EA-12S-EUE-C%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: 80X80X80MM, 12VDC, 15,400/13,900
Features: Auto Restart, Dual Speed, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 15400 RPM Front, 13900 RPM Rear
Air Flow: 171.0 CFM (4.79m³/min)
Width: 80.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CE, cULus, VDE
Fan Type: Tubeaxial (Dual)
Noise: 83.5dB(A)
Static Pressure: 6.800 in H2O (1693.8 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 144 W
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08080EA-12S-EUE-C NMB Technologies Corporation
Description: 80X80X80MM, 12VDC, 15,400/13,900, Features: Auto Restart, Dual Speed, PWM Control, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 15400 RPM Front, 13900 RPM Rear, Air Flow: 171.0 CFM (4.79m³/min), Width: 80.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CE, cULus, VDE, Fan Type: Tubeaxial (Dual), Noise: 83.5dB(A), Static Pressure: 6.800 in H2O (1693.8 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 144 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08080EA-12S-EU-EC 08080EA-12S-EU-EC Hersteller : NMB NMB_12-16-2022_08080EA E Type type data sheet final1.2.pdf DC Fans DC Axial Fan, 80x80x80mm, 12VDC, 1690Pa, 4x Wire, Counter Rotating, Tach/PWM