Produkte > GRAYHILL > 083171-1-02N
083171-1-02N
083171-1-02N Grayhill
Rotary_08,09,42,44,50-349444.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches 08A36-01-1-02N
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 083171-1-02N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 2POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 2, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SPDT, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 24.38mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 083171-1-02N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
083171-1-02N 083171-1-02N Hersteller : Grayhill Inc. 09-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 2POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 2
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SPDT
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 24.38mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V