Produkte > GRAYHILL INC. > 083171-1-05N
083171-1-05N
083171-1-05N Grayhill Inc.
09-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 5POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 5
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP5T
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 24.38mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 083171-1-05N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 5POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 5, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP5T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 24.38mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.