Produkte > GRAYHILL > 08A36-04-1-10N
08A36-04-1-10N
08A36-04-1-10N Grayhill
grhls00364_1-2289294.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches 08A36-04-1-10N-C
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 08A36-04-1-10N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 10, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 4, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 44.81mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 08A36-04-1-10N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
08A36-04-1-10N Hersteller : Grayhill Inc. 08-Datasheet Description: SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 4
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 44.81mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V