Produkte > GRAYHILL > 09M30-02-1-12N
09M30-02-1-12N
09M30-02-1-12N Grayhill
grhls00694-1.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches 09M30-02-1-12N-C
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 09M30-02-1-12N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 12, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 2, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 31.19mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 09M30-02-1-12N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
09M30-02-1-12N 09M30-02-1-12N Hersteller : Grayhill Inc. 09-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 12
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 2
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP12T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 31.19mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V