Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > 1.5CE440A BK PBFREE
1.5CE440A BK PBFREE Central Semiconductor Corp
1.5CE6.8CA-400CA.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 376VWM 600VC DO201
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 376V
Supplier Device Package: DO-201
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 418V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 600V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5CE440A BK PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 376VWM 600VC DO201, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 376V, Supplier Device Package: DO-201, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 418V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 600V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No.
Weitere Produktangebote 1.5CE440A BK PBFREE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5CE440A BK PBFREE 1.5CE440A BK PBFREE Hersteller : Central Semiconductor 1.5CE6.8CA_400CA.PDF ESD Protection Diodes / TVS Diodes 440 VBR 376 Vrwm 600 Vc 2.6A