Produkte > VISHAY > 1.5KE120A-E3/54
1.5KE120A-E3/54
1.5KE120A-E3/54 Vishay
15ke.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 102V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 504 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 224
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE120A-E3/54 Vishay
Description: TVS DIODE 102VWM 165VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 9.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 102V, Supplier Device Package: 1.5KE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 114V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 165V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 9.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 102V
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 114V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 165V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 2800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1400
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 120V; 9.1A; unidirectional; DO201; 13 inch reel
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 102V
Breakdown voltage: 120V
Max. forward impulse current: 9.1A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO201
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Manufacturer series: 1.5KE
Features of semiconductor devices: glass passivated
Technology: TransZorb®
auf Bestellung 501 Stücke:
Mindestbestellmenge: 103
1.5KE120A-E3/54 1.5KE120A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 120V Unidirect
auf Bestellung 2842 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
1.5KE120A-E3/54 1.5KE120A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 120V Unidirect
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 8
1.5KE120A-E3/54 1.5KE120A-E3/54 Hersteller : Vishay 15ke.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 102V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
Produkt ist nicht verfügbar