Produkte > VISHAY > 1.5KE12CA-E3/54
1.5KE12CA-E3/54
1.5KE12CA-E3/54 Vishay
doc88301.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Bi-Dir 10.2V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 1656 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 177
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE12CA-E3/54 Vishay
Description: TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 89.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10.2V, Supplier Device Package: 1.5KE, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 11.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 16.7V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Diode: TVS; 12V; 89.8A; bidirectional; DO201; 13 inch reel; 1.5kW
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 10.2V
Breakdown voltage: 12V
Max. forward impulse current: 89.8A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: DO201
Mounting: THT
Leakage current: 5µA
Kind of package: 13 inch reel
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Manufacturer series: 1.5KE
Technology: TransZorb®
Features of semiconductor devices: glass passivated
auf Bestellung 1656 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 71
1.5KE12CA-E3/54 1.5KE12CA-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 12V Bidirect
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 89.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 10.2V
Supplier Device Package: 1.5KE
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 11.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 16.7V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 8
1.5KE12CA-E3/54 1.5KE12CA-E3/54 Hersteller : VISHAY 2045671.pdf Description: VISHAY - 1.5KE12CA-E3/54 - TVS DIODE, 1.5KW, 12V, 1.5KE
tariffCode: 85354000
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 273 Stücke:
1.5KE12CA-E3/54 1.5KE12CA-E3/54 Hersteller : Vishay doc88301.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 10.2V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 1.5KE
Bidirectional Channels: 1