1.5KE18CAH Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 15.3VWM 25.5VC DO201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 60A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15.3V
Supplier Device Package: DO-201
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 25.5V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE18CAH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 15.3VWM 25.5VC DO201, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 60A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 15.3V, Supplier Device Package: DO-201, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 17.1V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 25.5V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote 1.5KE18CAH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE18CAH 1.5KE18CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W, 18V, 5%, Bidirectional, TVS