Produkte > VISHAY > 1.5KE24A-E3/54
1.5KE24A-E3/54
1.5KE24A-E3/54 Vishay
doc88301.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Uni-Dir 20.5V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 811 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 182
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE24A-E3/54 Vishay
Description: TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 45.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20.5V, Supplier Device Package: 1.5KE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 22.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 33.2V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 24V; 45.2A; unidirectional; DO201; 13 inch reel
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 20.5V
Breakdown voltage: 24V
Max. forward impulse current: 45.2A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO201
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel
Manufacturer series: 1.5KE
Technology: TransZorb®
Features of semiconductor devices: glass passivated
auf Bestellung 809 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 73
1.5KE24A-E3/54 1.5KE24A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 24V Unidirect
auf Bestellung 382 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 45.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20.5V
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 33.2V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 128 Stücke:
Mindestbestellmenge: 8
Anzahl je Verpackung: 1250 Stücke
verfügbar 172 Stücke:
1.5KE24A-E3/54 1.5KE24A-E3/54 Hersteller : Vishay doc88301.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 20.5V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1