1.5KE24CAH Taiwan Semiconductor Corporation
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO201
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 47A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20.5V
Supplier Device Package: DO-201
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 33.2V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE24CAH Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO201, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 47A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 20.5V, Supplier Device Package: DO-201, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 22.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 33.2V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote 1.5KE24CAH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE24CAH 1.5KE24CAH Hersteller : Taiwan Semiconductor ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W, 24V, 5%, Bidirectional, TVS