1.5KE33A-E3/54
1.5KE33A-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
15ke.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC 1.5KE
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 32.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28.2V
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.7V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE33A-E3/54 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 32.8A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 28.2V, Supplier Device Package: 1.5KE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 31.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 45.7V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 33.05V; 32.8A; unidirectional; DO201; TransZorb®
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 28.2V
Breakdown voltage: 33.05V
Max. forward impulse current: 32.8A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO201
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel
Technology: TransZorb®
Features of semiconductor devices: glass passivated
Manufacturer series: 1.5KE
auf Bestellung 1572 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
1.5KE33A-E3/54 1.5KE33A-E3/54 Hersteller : Vishay doc88301.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 28.2V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
Mindestbestellmenge: 198
1.5KE33A-E3/54 1.5KE33A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 33V Unidirect
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 8
1.5KE33A-E3/54 1.5KE33A-E3/54 Hersteller : VISHAY 2045671.pdf Description: VISHAY - 1.5KE33A-E3/54 - TVS DIODE, 1.5KW, 33V, 1.5KE
tariffCode: 85363030
productTraceability: No
rohsCompliant: Y-EX
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 195 Stücke: