Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > 1.5KE36CA-E3/54
1.5KE36CA-E3/54
1.5KE36CA-E3/54 Vishay Semiconductors
15ke.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 36V Bidirect
auf Bestellung 6252 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE36CA-E3/54 Vishay Semiconductors
Description: TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 30.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30.8V, Supplier Device Package: 1.5KE, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 34.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 49.9V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 1.5KE36CA-E3/54
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE36CA-E3/54 1.5KE36CA-E3/54 Hersteller : Vishay doc88301.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 30.8V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produkt ist nicht verfügbar
1.5KE36CA-E3/54 Hersteller : Vishay 15ke.pdf Група товару: Супресори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 30.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30.8V
Supplier Device Package: 1.5KE
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 49.9V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 1.5KE
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Description: Diode: TVS; 36V; 30.1A; bidirectional; DO201; 13 inch reel; 1.5kW
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 30.8V
Breakdown voltage: 36V
Max. forward impulse current: 30.1A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: DO201
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Kind of package: 13 inch reel
Peak pulse power dissipation: 1.5kW