Produkte > VISHAY > 1.5KE440A-E3/54
1.5KE440A-E3/54
1.5KE440A-E3/54 Vishay
doc88301.pdf
Hersteller: Vishay
TVS Diode Single Uni-Dir 376V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 299 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 119
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE440A-E3/54 Vishay
Description: TVS DIODE 376VWM 602VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 376V, Supplier Device Package: 1.5KE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 418V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 602V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE440A-E3/54 1.5KE440A-E3/54 Hersteller : Vishay doc88301.pdf TVS Diode Single Uni-Dir 376V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 299 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 113
1.5KE440A-E3/54 1.5KE440A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 440V Unidirect
auf Bestellung 582 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 376V
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 418V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 602V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1509 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 440V; 2.5A; unidirectional; DO201; 13 inch reel
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 376V
Breakdown voltage: 440V
Max. forward impulse current: 2.5A
Semiconductor structure: unidirectional
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Features of semiconductor devices: glass passivated
Case: DO201
Technology: TransZorb®
Kind of package: 13 inch reel