Produkte > VISHAY > 1.5KE510A-E3/54
1.5KE510A-E3/54
1.5KE510A-E3/54 VISHAY
15ke_Ser.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: Unidirectional TVS THT diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 510V; 2.15A; unidirectional; DO201; 13 inch reel
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 434V
Breakdown voltage: 510V
Max. forward impulse current: 2.15A
Semiconductor structure: unidirectional
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Features of semiconductor devices: glass passivated
Case: DO201
Kind of package: 13 inch reel
Manufacturer series: 1.5KE
Technology: TransZorb®
auf Bestellung 533 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 157
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE510A-E3/54 VISHAY
Description: TVS DIODE 434VWM 698VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.15A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 434V, Supplier Device Package: 1.5KE, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 485V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 698V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE510A-E3/54 1.5KE510A-E3/54 Hersteller : Vishay doc88301.pdf TVS Diode Single Uni-Dir 434V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 533 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 235
1.5KE510A-E3/54 1.5KE510A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 510V Unidirect
auf Bestellung 1386 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
1.5KE510A-E3/54 1.5KE510A-E3/54 Hersteller : Vishay Semiconductors 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 510V Unidirect
auf Bestellung 1386 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
1.5KE510A-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconduc 15ke.pdf TVS DIODE 434V 698V 1.5KE Група товару: Супресори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 2.15A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 434V
Supplier Device Package: 1.5KE
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 485V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 698V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)