1.5KE6.8CA B0G
1.5KE6.8CA B0G Taiwan Semiconductor Corporation
1.5KE%20SERIES_O2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO201
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 150A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.8V
Supplier Device Package: DO-201
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 6.45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10.5V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE6.8CA B0G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO201, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 150A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 5.8V, Supplier Device Package: DO-201, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 6.45V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 10.5V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Weitere Produktangebote 1.5KE6.8CA B0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE6.8CA B0G 1.5KE6.8CA B0G Hersteller : Taiwan Semiconductor 1.5KE%20SERIES_O2104.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 6.8V 5% Bidire ctional TVS