1.5KE75CA A0G
1.5KE75CA A0G Taiwan Semiconductor Corporation
1.5KE SERIES_O2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO201
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 64.1V
Supplier Device Package: DO-201
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 103V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE75CA A0G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO201, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 15A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 64.1V, Supplier Device Package: DO-201, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 71.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 103V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 1.5KE75CA A0G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE75CA A0G 1.5KE75CA A0G Hersteller : Taiwan Semiconductor 1.5KE SERIES_O2104.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W, 75.1V, 5%, Bidirectional, TVS