Produkte > VISHAY > 1.5KE75CA-E3/54
1.5KE75CA-E3/54
1.5KE75CA-E3/54 Vishay
doc88301.pdf
Hersteller: Vishay
Diode TVS Single Bi-Dir 64.1V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 9800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1740
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5KE75CA-E3/54 Vishay
Description: TVS DIODE 64.1VWM 104VC 1.5KE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.6A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 64.1V, Supplier Device Package: 1.5KE, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 71.3V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 104V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5KE75CA-E3/54 1.5KE75CA-E3/54 Hersteller : Vishay doc88301.pdf Diode TVS Single Bi-Dir 64.1V 1.5KW 2-Pin Case 1.5KE T/R
auf Bestellung 9800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1400
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 14.6A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 64.1V
Supplier Device Package: 1.5KE
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 104V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Description: Diode: TVS; 75.05V; 14.6A; bidirectional; DO201; 13 inch reel
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 64.1V
Breakdown voltage: 75.05V
Max. forward impulse current: 14.6A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: DO201
Mounting: THT
Leakage current: 1µA
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Manufacturer series: 1.5KE
Technology: TransZorb®
Features of semiconductor devices: glass passivated
Kind of package: 13 inch reel
Mindestbestellmenge: 148
Mindestbestellmenge: 234
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 1.5KE
Bidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 28
1.5KE75CA-E3/54 1.5KE75CA-E3/54 Hersteller : Vishay General Semiconductor 15ke.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 75V Bidirect
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 13 Stücke:
1.5KE75CA-E3/54 Hersteller : Vishay 15ke.pdf Двунапр. супрессор 75В 5%, 1500Вт, DO-201AE (Аналог 1N6292CA) Група товару: Супресори Од. вим: шт