Produkte > CENTRAL SEMICONDUCTOR CORP > 1.5SMC170A TR13 PBFREE
1.5SMC170A TR13 PBFREE
1.5SMC170A TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
1.5SMC6.8A_200A.PDF
Hersteller: Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 145VWM 234VC SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 145V
Supplier Device Package: SMC
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 161.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 234V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5SMC170A TR13 PBFREE Central Semiconductor Corp
Description: TVS DIODE 145VWM 234VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 145V, Supplier Device Package: SMC, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 161.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 234V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No.