Produkte > PANJIT SEMICONDUCTOR > 1.5SMC30A-AU_R2_000A1
1.5SMC30A-AU_R2_000A1 PanJit Semiconductor
Hersteller: PanJit Semiconductor
Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 28.5÷31.5V; 36A; unidirectional; SMC; reel,tape
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 25.6V
Breakdown voltage: 28.5...31.5V
Max. forward impulse current: 36A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Kind of package: reel; tape
Application: automotive industry
Manufacturer series: 1.5SMC
Features of semiconductor devices: glass passivated
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5SMC30A-AU_R2_000A1 PanJit Semiconductor
Category: Unidirectional TVS SMD diodes, Description: Diode: TVS; 1.5kW; 28.5÷31.5V; 36A; unidirectional; SMC; reel,tape, Type of diode: TVS, Peak pulse power dissipation: 1.5kW, Max. off-state voltage: 25.6V, Breakdown voltage: 28.5...31.5V, Max. forward impulse current: 36A, Semiconductor structure: unidirectional, Case: SMC, Mounting: SMD, Leakage current: 1µA, Kind of package: reel; tape, Application: automotive industry, Manufacturer series: 1.5SMC, Features of semiconductor devices: glass passivated.