1.5SMC30A-E3/57T
1.5SMC30A-E3/57T Vishay General Semiconductor - Diodes Division
15smc.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 25.6VWM 41.4V DO214AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 36.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 25.6V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMCJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 41.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 850 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 850
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5SMC30A-E3/57T Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 25.6VWM 41.4V DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 36.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 25.6V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMCJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 28.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 41.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1.5SMC30A-E3/57T 1.5SMC30A-E3/57T Hersteller : Vishay Semiconductors 15smc.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 30V Unidirect
auf Bestellung 2162 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
1.5SMC30A-E3/57T 1.5SMC30A-E3/57T Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 15smc.pdf Description: TVS DIODE 25.6VWM 41.4V DO214AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AB, SMC
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
Part Status: Active
auf Bestellung 1356 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
1.5SMC30A-E3/57T 1.5SMC30A-E3/57T Hersteller : Vishay 15smc.pdf Diode TVS Single Uni-Dir 25.6V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 28.5÷31.5V; unidirectional; SMC; TransZorb®
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Max. off-state voltage: 25.6V
Breakdown voltage: 28.5...31.5V
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Kind of package: 7 inch reel; tape