1.5SMC36CAHM6G
1.5SMC36CAHM6G Taiwan Semiconductor Corporation
1.5SMCH%20SERIES_B2207.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO214AB
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 31A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30.8V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMC)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 49.9V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5SMC36CAHM6G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 31A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 30.8V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMC), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 34.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 49.9V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.