Produkte > VISHAY > 1.5SMC68A-E3/57T
1.5SMC68A-E3/57T
1.5SMC68A-E3/57T Vishay
15smc.pdf
Hersteller: Vishay
TVS Diode Single Uni-Dir 58.1V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
auf Bestellung 1700 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1700
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1.5SMC68A-E3/57T Vishay
Description: TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO214AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16.3A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58.1V, Supplier Device Package: DO-214AB (SMCJ), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.6V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 92V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No.
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 16.3A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58.1V
Supplier Device Package: DO-214AB (SMCJ)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 92V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
auf Bestellung 850 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 850
Description: Diode: TVS; 1.5kW; 64.6÷71.4V; unidirectional; SMC; TransZorb®
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 58.1V
Breakdown voltage: 64.6...71.4V
Semiconductor structure: unidirectional
Case: SMC
Mounting: SMD
Kind of package: 7 inch reel; tape
Peak pulse power dissipation: 1.5kW
Features of semiconductor devices: glass passivated
Technology: TransZorb®
Manufacturer series: 1.5SMC
auf Bestellung 700 Stücke:
Mindestbestellmenge: 152
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power Line Protection: No
auf Bestellung 1539 Stücke:
Mindestbestellmenge: 25
1.5SMC68A-E3/57T 1.5SMC68A-E3/57T Hersteller : Vishay General Semiconductor 15smc.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1500W 68V Unidirect
Mindestbestellmenge: 4
1.5SMC68A-E3/57T 1.5SMC68A-E3/57T Hersteller : Vishay 15smc.pdf TVS Diode Single Uni-Dir 58.1V 1.5KW 2-Pin SMC T/R