1000NHG4G Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 1KA 500VAC RECT
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 3.307" L x 3.425" W x 4.094" H (84.00mm x 87.00mm x 104.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 1kA
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1000NHG4G Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 1KA 500VAC RECT, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 3.307" L x 3.425" W x 4.094" H (84.00mm x 87.00mm x 104.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 1kA, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC.
Weitere Produktangebote 1000NHG4G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
1000NHG4G Hersteller : Bussmann / Eaton Eaton_bus-ele_ds_2142_nh_din_dual_indication_fuse_links.pdf Specialty Fuses 500V 1000A NH4 FUSE gG