100NHG00B Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE NH 00 gG 100A 500V D.I.
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.126" L x 1.890" W x 1.181" H (54.00mm x 48.00mm x 30.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 100A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 100NHG00B Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE NH 00 gG 100A 500V D.I., Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.126" L x 1.890" W x 1.181" H (54.00mm x 48.00mm x 30.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 100A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CCC, CE, EAC, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 VAC.
Weitere Produktangebote 100NHG00B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
100NHG00B Hersteller : Bussmann / Eaton etons02489-1.pdf Industrial & Electrical Fuses NH FUSE 00 gG 100A 500V D.I.