1010428CH
1010428CH Integrated Power Designs
SRP-25%20Specs.pdf
Hersteller: Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER 24V 25W
Power (Watts): 25W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.21" L x 2.47" W x 1.40" H (106.9mm x 62.7mm x 35.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC
Type: Chassis
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA
Efficiency: 69%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 1.04 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1010428CH Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER 24V 25W, Power (Watts): 25W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.21" L x 2.47" W x 1.40" H (106.9mm x 62.7mm x 35.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC, Type: Chassis, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Industrial, ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA, Efficiency: 69%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 1.04 A.