1010723CH
1010723CH Integrated Power Designs
DC4-185%20Specs.pdf
Hersteller: Integrated Power Designs
Description: DC/DC CNVRTR +/-5V +/-12V 185W
Power (Watts): 185W
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.23" L x 4.36" W x 1.74" H (183.6mm x 110.7mm x 44.2mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Chassis
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 72V
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA
Efficiency: 84%
Current - Output (Max): 20A, 10A, 2A, 2A
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Voltage - Output 3: 12V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1010723CH Integrated Power Designs
Description: DC/DC CNVRTR +/-5V +/-12V 185W, Power (Watts): 185W, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.23" L x 4.36" W x 1.74" H (183.6mm x 110.7mm x 44.2mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Chassis, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 72V, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA, Efficiency: 84%, Current - Output (Max): 20A, 10A, 2A, 2A, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: -12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 4, Standard Number: 60601-1; 62368-1.