1011016CH
1011016CH Integrated Power Designs
NXT-325%20Specs.pdf
Hersteller: Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER 28V 350W
Packaging: Box
Power (Watts): 350W
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 6.20" L x 4.00" W x 1.75" H (157.5mm x 101.6mm x 44.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC
Type: Chassis
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 28V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 12.5 A
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1011016CH Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER 28V 350W, Packaging: Box, Power (Watts): 350W, Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 6.20" L x 4.00" W x 1.75" H (157.5mm x 101.6mm x 44.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC, Type: Chassis, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 28V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 12.5 A.