1011051CHCO
1011051CHCO Integrated Power Designs
REL-110%20Specs.pdf
Hersteller: Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER 20V 2X12V 110W
Packaging: Box
Power (Watts): 110W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 5.25" L x 3.12" W x 1.48" H (133.4mm x 79.2mm x 37.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial), Laboratory, Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA
Efficiency: 82%
Voltage - Output 1: 20V
Voltage - Output 2: 12V
Voltage - Output 4: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 3
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 2.5 A
Current - Output 2: 2.5 A
Current - Output 3: 2.5 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1011051CHCO Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER 20V 2X12V 110W, Packaging: Box, Power (Watts): 110W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Size / Dimension: 5.25" L x 3.12" W x 1.48" H (133.4mm x 79.2mm x 37.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Industrial, ITE (Commercial), Laboratory, Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA, Efficiency: 82%, Voltage - Output 1: 20V, Voltage - Output 2: 12V, Voltage - Output 4: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 3, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 2.5 A, Current - Output 2: 2.5 A, Current - Output 3: 2.5 A.