1011203CH
1011203CH Integrated Power Designs
REL-70%20Specs.pdf
Hersteller: Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER 5V 12V 70W
Power (Watts): 70W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.79" L x 2.62" W x 1.48" H (121.6mm x 66.5mm x 37.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Chassis
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial), Laboratory, Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA
Efficiency: 78%
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: 12V
Number of Outputs: 2
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 6 A
Current - Output 2: 4 A
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1011203CH Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER 5V 12V 70W, Power (Watts): 70W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.79" L x 2.62" W x 1.48" H (121.6mm x 66.5mm x 37.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Chassis, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Industrial, ITE (Commercial), Laboratory, Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA, Efficiency: 78%, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: 12V, Number of Outputs: 2, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 6 A, Current - Output 2: 4 A.