1011205CHCO
1011205CHCO Integrated Power Designs
REL-70%20Specs.pdf
Hersteller: Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER +/-12V 70W
Packaging: Box
Power (Watts): 70W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 4.79" L x 2.62" W x 1.48" H (121.6mm x 66.5mm x 37.6mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial), Laboratory, Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA
Efficiency: 78%
Voltage - Output 1: 12V
Voltage - Output 2: -12V
Number of Outputs: 2
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 3 A
Current - Output 2: 3 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1011205CHCO Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER +/-12V 70W, Packaging: Box, Power (Watts): 70W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Size / Dimension: 4.79" L x 2.62" W x 1.48" H (121.6mm x 66.5mm x 37.6mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Industrial, ITE (Commercial), Laboratory, Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA, Efficiency: 78%, Voltage - Output 1: 12V, Voltage - Output 2: -12V, Number of Outputs: 2, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 3 A, Current - Output 2: 3 A.