1011283CH
1011283CH Integrated Power Designs
GRN-80M%20Specs.pdf
Hersteller: Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER 48V 80W
Packaging: Box
Power (Watts): 80W
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 4.50" L x 2.75" W x 1.28" H (114.3mm x 69.9mm x 32.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Chassis
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA
Efficiency: 87%
Voltage - Output 1: 48V
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 1.7 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1011283CH Integrated Power Designs
Description: AC/DC CONVERTER 48V 80W, Packaging: Box, Power (Watts): 80W, Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 4.50" L x 2.75" W x 1.28" H (114.3mm x 69.9mm x 32.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Chassis, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA, Efficiency: 87%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 1.7 A.