1011382CHCO
1011382CHCO Integrated Power Designs
GRN-80M%20Specs.pdf
Hersteller: Integrated Power Designs
Description: AC/DC CNVRTR +/-5V +/-12V 101W
Power (Watts): 101W
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.25" L x 3.25" W x 1.28" H (133.4mm x 82.6mm x 32.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Voltage - Output 3: 12V
Voltage - Output 4: -12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 4
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 8 A
Current - Output 2: 5 A
Current - Output 3: 1.5 A
Current - Output 4: 1.5 A
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 1011382CHCO Integrated Power Designs
Description: AC/DC CNVRTR +/-5V +/-12V 101W, Power (Watts): 101W, Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.25" L x 3.25" W x 1.28" H (133.4mm x 82.6mm x 32.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA, Efficiency: 88%, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: -12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 4, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 8 A, Current - Output 2: 5 A, Current - Output 3: 1.5 A, Current - Output 4: 1.5 A.