101153U050EF2A Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.750" (19.05mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 15 mF
Voltage - Rated: 50 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101153U050EF2A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.750" Dia (44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.750" (19.05mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 15 mF, Voltage - Rated: 50 V.