101183U050BC2B Cornell Dubilier Knowles
101X103U100BC2B.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm)
Capacitance: 18 mF
Voltage - Rated: 50 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101183U050BC2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.187" (106.35mm), Capacitance: 18 mF, Voltage - Rated: 50 V.
Weitere Produktangebote 101183U050BC2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
101183U050BC2B 101183U050BC2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 101X103U100BC2B.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 18000uF -10%+75% 50V
Produkt ist nicht verfügbar
101183U050BC2B 101183U050BC2B Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 101X103U100BC2B.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 18000uF -10%+75% 50V