101187101CH
101187101CH Integrated Power Designs
NXT-400M%20Specs.pdf
Hersteller: Integrated Power Designs
Description: AC/DC CNVT 2X3.3V +/-12V 400W
Power (Watts): 400W
Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.10" L x 4.18" W x 1.50" H (180.3mm x 106.2mm x 38.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC
Type: Chassis
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA
Efficiency: 87%
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 3.3V
Voltage - Output 3: 12V
Voltage - Output 4: -12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 4
Standard Number: 60601-1; 62368-1
Current - Output 1: 50 A
Current - Output 2: 15 A
Current - Output 3: 5 A
Current - Output 4: 5 A
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101187101CH Integrated Power Designs
Description: AC/DC CNVT 2X3.3V +/-12V 400W, Power (Watts): 400W, Features: Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.10" L x 4.18" W x 1.50" H (180.3mm x 106.2mm x 38.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC, Type: Chassis, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Approval Agency: CE, cURus, TUV, UKCA, Efficiency: 87%, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: 3.3V, Voltage - Output 3: 12V, Voltage - Output 4: -12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 4, Standard Number: 60601-1; 62368-1, Current - Output 1: 50 A, Current - Output 2: 15 A, Current - Output 3: 5 A, Current - Output 4: 5 A.