101203U050CD2A Cornell Dubilier Knowles
101C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 20000UF 50V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Capacitance: 20000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101203U050CD2A Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 20000UF 50V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Capacitance: 20000 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Weitere Produktangebote 101203U050CD2A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
101203U050CD2A 101203U050CD2A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 101C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 20000uF 50V -10% + 75% tol