101472T100BF2B
101472T100BF2B Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 4.7 mF
Voltage - Rated: 100 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101472T100BF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 4.7 mF, Voltage - Rated: 100 V.