101C153U050BF2B
101C153U050BF2B Cornell Dubilier Knowles
101C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Temperature Reflow
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm)
Capacitance: 15 mF
Voltage - Rated: 50 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101C153U050BF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Temperature Reflow, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.687" (144.45mm), Capacitance: 15 mF, Voltage - Rated: 50 V.