101C243U040BH5B Cornell Dubilier Knowles
101C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 40V POLAR
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Temperature Reflow
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.687" (68.25mm)
Capacitance: 24 mF
Voltage - Rated: 40 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101C243U040BH5B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 40V POLAR, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Temperature Reflow, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.687" (68.25mm), Capacitance: 24 mF, Voltage - Rated: 40 V.