101C473T010AJ2B
101C473T010AJ2B Cornell Dubilier Knowles
101C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10V POLAR
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Temperature Reflow
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm)
Capacitance: 47 mF
Voltage - Rated: 10 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101C473T010AJ2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10V POLAR, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Temperature Reflow, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm), Capacitance: 47 mF, Voltage - Rated: 10 V.