101C473U030AE2B Cornell Dubilier Knowles
101C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 30V POLAR
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Temperature Reflow
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm)
Capacitance: 47 mF
Voltage - Rated: 30 V
Ripple Current @ Low Frequency: 20.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 22.018 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101C473U030AE2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 30V POLAR, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Temperature Reflow, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.187" (131.75mm), Capacitance: 47 mF, Voltage - Rated: 30 V, Ripple Current @ Low Frequency: 20.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 22.018 A @ 10 kHz.