101C593U063DJ2D Cornell Dubilier Knowles
101C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 59000UF 63V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm)
Capacitance: 59000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 33.8 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 35.49 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101C593U063DJ2D Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 59000UF 63V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.687" (93.65mm), Capacitance: 59000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 33.8 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 35.49 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 101C593U063DJ2D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
101C593U063DJ2D 101C593U063DJ2D Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 101C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 59000uF 63V -10% + 75% tol