Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > 101C882U063BA2BP
101C882U063BA2BP Cornell Dubilier Knowles
101C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 63V POLAR
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Temperature Reflow
Lead Spacing: 0.875" (22.23mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22.8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.187" (55.55mm)
Capacitance: 8.8 mF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 12.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.608 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 101C882U063BA2BP Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 63V POLAR, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Temperature Reflow, Lead Spacing: 0.875" (22.23mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 22.8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.187" (55.55mm), Capacitance: 8.8 mF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 12.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.608 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 101C882U063BA2BP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
101C882U063BA2BP 101C882U063BA2BP Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 101C-610411.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 8800 uF 63V -9.25 400volts